25 Mayıs 2013 Cumartesi

sıcak bir mayıs günü yollarda :)

30 haftalık oldum hala deli gibi yollarda geziyorum, hüseyin diyor ki ' var ya sen,n doğumun çok kolay olacak sürekli yürüyorsun' 'tabi' dedim 'yollarda doğurmazsam kolay olacak inşallah ' :) 
bütün bir hafta boyu bi yere çıkamamanın acısını çıkarırcasına yürüdüm bugün. 
sabah güzel bir kahvaltıdan sonra hüseyinle uzun bir nereye gidelim tartışmasının ardından fethipaşa korusu'nda karar kıldık ve kalabalık bir metro, metrobüs ve minibüs trafiğinden sonra çok şükür ki fethipaşa' ya vardık. 
                    önce  bir şeyler yiyip içtik ve vurduk kendimizi yokuş yukarı koru yoluna. tabi bende bu kiloyla yürümek baya zor oldu. bir yandan da içimden kendime saydırıyorum ' bak gülcan şurda doğurup kalsan ambülans bile çıkarken zorlanır buraya az yavaş git ' diye. nihayet tepede bir yerde oturup dinlenmeye karar veriyoruz bir yandan da keşke yanımızda en azından bir kilim getirseydik diye hayıflanarak. 
                 istanbulun gürültü patırtı trafiğinden uzakta bol oksijenli korunun tepesinde tam huzur bulmak üzereyken arkadan keman çalmayı yeni öğrenmeye çalışan grubun serenatını saymazsak gayet sakin kuş sesleriyle kaplı boğaz manzaralı bir yerde dinleniyoruz.


tabi dönüşte yine trafik yine kalabalık ve zaman zaman yer veren zaman zaman da kafasını çevirip görmemiş numarası yapan insanların arasında eve dönüş...

            kızımın yemek ve tatlıdan keyfi yerinde tabi durmadan tekme savuruyor karnımın içinden :) 
annelik çok farklı bir duygu gerçekten yolda gidip gelirken aman bi yere karnımı çarpmayayım diye elim sürekli karnımdaydı, tabi bizimki hemen şımarıp hareketlenmeye başladı :) ah kızım ah sağ salim kucağımda taşıyacağım günleri de göreceğim inşallah sabret az kaldı sen de sıkıldın o daracık yerde biliyorum her ne kadar ekmek elden su gölden olsa da :D 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme